خرید بازی Klonoa Phantasy Reverie Series Nintendo Switch
خرید بازی Klonoa Phantasy Reverie Series Nintendo Switch
قیمت: 1540000 تومان
( با توجه به ترافیک سفارشات ، قبل از ثبت و پرداخت نهایی سفارش ، جهت اطمینان از موجودی و قیمت لحظه ای کالا در انبار، با بخش فروش تماس حاصل فرمایید)

خرید بازی Klonoa Phantasy Reverie Series Nintendo Switch

خرید بازی Klonoa Phantasy Reverie Series

برای Nintendo Switch

سازنده :BNE EntertainmentMonkey CraftMonkeycraft

ناشر : BNE EntertainmentNamco Bandai Games America Inc.

محصولات مشابه

بازی Klonoa Phantasy Reverie Series در واقع بازسازی دو بازی اولیه و اصلی فرنچایز Klonoa است؛ فرنچایزی که شاید در ایران کمتر شناخته شده باشد و واقعیت اینجاست که در خارج از مرزهای ایران هم تقریبا فراموش شده بود. سری بازی‌های Klonoa متعلق به ناشر معروف ژاپنی یعنی Namco است (که طی سالهای اخیر با باندای ادغام شده و برند نامکوباندای را راه‌اندازی کرده‌اند) و باید گفت این فرنچایز در حدود بیست و اندی سال پیش درخشید. بازی Klonoa: Door to Phantomile اولین عنوان در این سری به شمار می‌آید که سال ۱۹۹۷ برای کنسول پلی استیشن ۱ عرضه شده و سپس در سال ۲۰۰۱ دنباله‌ای برای آن ساخته شد که Klonoa 2: Lunatea’s Veil نامگذاری شد. هر دو بازی در زمان عرضه خود بسیار موفق بودند و امتیازات بالایی از سایت‌های نقد بازی گرفتند و فروش خوبی هم داشتند و بین هواداران ژانر پلتفرمر، محبوب شدند.

شما در بازی در نقش در نقش کلونوآ ظاهر می‌شوید که معلوم نیست دقیقا چه موجودی است اما ترکیبی از سگ و گربه و خرگوش می‌زند! کلونوآ در واقع یک مسافر رویا است و قلب پاکی دارد و می‌خواهد سرزمین رویاها را همیشه در رامش نگه دارد. او در این راه با دوستانی هم هم مسیر می‌شود و با دشمنان مختلف می‌جنگد. بازی اول در سرزمینی به نام فانتومیل روایت می‌شود که در واقع بر اساس رویاهای مردم جهان ساخته شده است. یک روز یک هواپیما به کوه این سرزمین برخورد می‌کند و کلونوآ و دوستش که «حلقه روح» نام دارد و در واقع یک روح بامزه و گوگولی است به محل حادثه می‌روند و می‌فهمند شخصی به اسم گادیوس می‌خواهد که فانتومیل را تبدیل به کابوس همیشگی بکند. بازی دوم هم در سرزمین رویایی دیگری به اسم لوناتا روایت می‌شود که چهار پادشاهی در خودر دارد و کلونوآ به آنجا فراخوانده شده تا بتواند با نیروی شر مبارزه کند. دو شخص به اسم لولو و پوپکا در قسمت دوم با کلونوآ همراه می‌شوند.

بررسی بازی Klonoa Phantasy Reverie Series

موضوعی که باید بدانید اینست که دو بازی Klonoa با اینکه عناوینی پلتفرمر به حساب می‌آیند و معمولا این عناوین از داستان قدرتمندی برخوردار نیستند و قصه در آنها یک بهانه است، اما این سری بازی‌ها داستانی قوی دارند که مخاطب را با خود همراه می‌سازد. داستان با اینکه به ظاهر بچه‌گانه به نظر می‌رسد اما در واقع برخی از شخصیت‌های اصلی قصه در داستان می‌میرند و قصه در قسمت دوم، واقعا عمیق می‌شود و درباره مفاهیمی چون غم و اندوه و لازمه وجود آن در زندگی و دنیا در کنار شادی، صحبت می‌کند. در واقع می‌خواهم بگویم بازی‌های Klonoa جزو معدود عناوین پلتفرمری هستند که از نظر روایت داستان، حرفی برای گفتن دارند و شخصیت اصلی آن مثل بازی‌هایی همچون ریمن و کرش و… لال نیست و همین که حرف می‌زند باعث شده تا شخصیت پردازی به مراتب قوی تری داشته باشد.

سازندگان سعی کردند که گیم پلی بازی پلتفرمرشان با هر آنچه که پیش‌تر ساخته شده بود متفاوت باشد و برای تحقق این موضوع از یک معجون ترکیبی استفاده کردند. بازی‌های Klonoa در واقع ترکیبی از گیم پلی دو بعدی و سه بعدی را ادغام کرده و توانسته این ترکیب عجیب و غریب را به بهترین نحو پیاده سازی کند. در واقع می‌توان بازی را یک عنوان ۲.۵ بعدی دانست که در زمان عرضه اولیه خود تقریبا ژانر انقلابی محسوب می‌شده (البته این سبک بازی در اوایل دهه هشتاد میلادی معرفی شد اما استفاده آن در ژانر پلتفرمر به درستی انجام نشده بود). در طول مراحل شما در نقش کلونوآ می‌توانید دشمنان را روی هوا بقاپید و در یک چیز حباب مانند آنها را با خود حمل کنید و سپس یا آن ها را به اینور و آنور پرتاب کنید و یا از آنها برای پرش بهتر و بیشتر استفاده کنید. هیچ حمله‌ای نظیر پریدن روی دشمنان یا مشت زدن به آنها و کارهایی نظیر شلیک گلوله و اشعه و… در بازی وجود ندارد و همه چیز با استفاده از همین قدرت حلقه جادویی کلونوآ و قاپیدن دشمنان روی هوا پیش می‌رود.

 

نظرات کاربران

نظر بدهید

نقد و بررسی - 0 نظر برای خرید بازی Klonoa Phantasy Reverie Series Nintendo Switch

نظر بدهید

1 2 3 4 5

{profishop:copyright}